Paragliding je skutečně pravděpodobně nejjednodušší cesta, jak zažít krásný pocit z letu, který je vyhrazen jen obyvatelům ptačí říše...a nám :-).
Paragliding je letecký sport podléhající zákonům o civilním letectví. K plachtění vzduchem se používá paraglidingové křídlo - padákový kluzák, který spadá do kategorie sportovních létajících zařízení pod správou Letecké amatérské asociace ČR. Startuje se z kopce rozběhem, nebo z roviny pomocí vlečného zařízení. Zkušený pilot může plachtit díky využití stoupavých vzdušných proudů.

Konstrukce tandemového kluzáku je prakticky stejná jako u "single" kluzáku, tandemový kluzák má ale přibližně 2x větší plochu, neboť musí nést váhu pilota i pasažéra. Na tandemové lety používáme větší certifikované křídlo určené k přepravě dvou lidí. Pilot i pasažér sedí ve vlastním speciálním postroji a jsou oba připojeni k padákovému kluzáku.


Máme pro Vás připraveno několik možností, jak si užít jedinečné chvíle s neomezeným výhledem na krásné hory a údolí z ptačí perspektivy.

Více naleznete v naší nabídce Tandemových letů.


Každému tandemovému letu samozřejmě předchází nezbytná krátká instruktáž, kdy zákazník/pasažér získá základní informace týkající se všech fází letu, tj. startu, letu a přistání.