Převážná většina našich letů se odehrává na Černé hoře u Janských Lázní. S výškou startu 1250 m.n.m. a převýšením přes 550 m je to jednoznačně nejlepší lokalita pro tandemové lety na paraglidu v Čechách. Z této výšky už je opravdu krásný výhled do rovin před Krkonošemi a pokud se nám podaří během letu vyzvedat se ještě výš, budete mít i Krkonoše jako na dlani. Přímo pod Černou horou se nachází i rozlehlá louka s oficiální přistávací plochou přímo u silnice, kde se také před letem sejdeme na přilehlém parkovišti.

Z vrcholu Kozákova s nadmořskou výškou 744m je překrásný pohled na celý Český ráj, Horní Pojizeří, Krkonoše, Jizerské hory, Ještědský hřbet, Lužické hory, České středohoří i Orlické hory. Je zde Riegrova turistická chata a rozhledna, která návštěvníkům umožňuje nádherný kruhový výhled. Za krásného počasí lze odtud vidět až na čtvrtinu Čech. Rozlehlé parkoviště umožňuje bezproblémové parkování v kteroukoli denní dobu. Pod vrcholem Kozákov je mnoho travnatých ploch a polí, které nám umožní plynulé a hladké přistání.

 

1. Setkání
V případě letu z Černé hory je sraz na parkovišti u přistávací plochy. Nachází se přímo pod Černou horou, asi 1 km po silnici 297 z Černého Dolu na Janské Lázně. Zde naložíme vše potřebné a vyrazíme na startoviště.
Pokud se poletí z Kozákova, sraz bude na startivišti na vrcholu Kozákova poblíž větrného rukávu, kde si řekneme základ
ní info k organizaci letu. Doprovod může zůstat na startovišti a sledovat celé dění z "první řady".
 
2. Předletová příprava a instrukce ke startu a přistání
Po příjezdu na start a předání základních informací si pilot nachystá padák a pak Vás zapne do postroje. Podrobně Vám vysvětlíme jak budeme startovat a přistávat a jak bude probíhat let.
 
3. Start, let a přistání
Samotný start je při vhodných podmínkách velice jednoduchý, stačí pár kroků a letíme . Možná si trochu zakřičíte, ale nakonec budete pohodlně sedět v sedačce a užívat si let. Pokud se rozhodnete pro Termický či Vyhlídkový let, budeme mít dostatek výšky k tomu, abyste si v případě zájmu vyzkoušeli i samotné řízení tandemového kluzáku. Přistávat budeme při vhodných podmínkách opět na kopci nebo na louce pod kopcem.
 
Věříme, že budete spokojeni a chvíle prožité během našeho letu budou nezapomenutelnou vzpomínkou. Těšíme se na Vás, teď už jen chvíle čekání na správný vítr a letíme...


Omezení: Paragliding je sport pěkného počasí. Věkové omezení není, pouze osoby mladší než 18 let se souhlasem rodičů. Omezením je nosnost padáku, tedy cca 220 kg, odtud minimální hmotnost pasažéra kolem 35 kg, maximální 130 kg.